Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-07-15 14:02:08 przez system

Zaproszenie na złaz w Kamionnej

1 maja Mszana Dolna zainaugurowana została siódma już edycja akcji "Odkryj Beskid Wyspowy". Podobnie jak w latach poprzednich turyści wędrują wytyczonym Głównym Szlaku Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Wyspy", wychodząc za każdym razem na inny szczyt.

Już od tygodni trwa więc turystyczno-kulturalna impreza, wymyślona i współorganizowana przez notariusza z Mszany Dolnej Czesława Szynalika. Dla wszystkich turystów, zwłaszcza tych z odległych zakątków Polski, przygotowano bogatą ofertę szlaków oraz towarzyszące wędrowaniu atrakcje na szczycie.

Jednym z jej elementów jest "Złaz Turystyczny na Kamionnej", organizowany wspólnie już po raz czwarty przez sąsiadujące ze sobą gminy - Laskową i Żegocinę, który odbędzie się w niedzielę 17 lipca. Impreza odbędzie się bez względu na pogodę.

Program:
godz. 8.30 - 9.00 - Zbiórka uczestników przed Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie.
godz. 9.00 - Wyjście na trasę z przedwodnikiem.
godz. 11.00 - Górna Stacja "Kamionna-Laskowa SKI"
- przywitanie gości przez gospodarzy imprezy,
- polowa msza święta,
- konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym, Wybór Najmilszej, Najmilszego, Najmłodszego, Najstarszego Uczestnika z Najdalszego Zakątku Polski i Świata oraz Plebiscyt Rodzinne Odkrywanie
- wspólny grill i regionalne potrawy,
- zbiorowa fotografia uczestników.
- godz. 14.00 - Powrót na miejsce zbiórki.
- godz. 16.00 - Zakończenie.

Uczestnictwo w Złazie jest bezpłatne, nie wymaga zgłoszenia, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki. Każdy uczestnik bierze udział w wędrówce na własną odpowiedzialność.