Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-05-30 16:31:42 przez system

Zawody Powiatowe w Minipiłce Nożnej Chłopców

W środę 25 maja 2016r., na sztucznej murawie PSP Nr 7 w Bochni oraz sztucznej murawie MOSiR-u Bochnia, odbyły się Zawody Powiatowe w Minipiłce Nożnej Chłopców "7-mki", rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Do zawodów zgłosiło się 9 drużyn, zwycięzców eliminacji gminnych oraz miejskich:

PSP Nr 7 Bochnia
PSP Łapanów
PSP Nowy Wiśnicz
PSP Kamionna
PSP Łąkta Górna
PSP Proszówki
PSP Borek
PSP Lipnica Murowana
PSP Nr 4 Bochnia

Zawody rozegrano z podziałem na dwie grupy a mecze rozgrywane były równocześnie na dwóch boiskach: grupa I - sztuczna murawa przy PSP Nr 7 w Bochni, grupa II - sztuczna murawa przy MOSiR Bochnia. W każdej z grup mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym" a dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awansowały do rozgrywek finałowych.

Mecze finałowe odbywały się na sztucznej murawie przy MOSiR Bochnia a ostatniemu z nich (mecz o miejsce I) towarzyszyły już pierwsze krople deszczu. Pomimo niekorzystnej aury zawody udało się zakończyć a tym samym wyłonić również najlepszy zespół tych rozgrywek - drużynę PSP Nowy Wiśnicz. Na miejscu II uplasowali się chłopcy PSP z Łąkty Górnej a miejsce III wywalczyli uczniowie PSP Łapanów.

Na zakończenie rozgrywek zdobywcy miejsc I - IV otrzymali pamiątkowe dyplomy a zdobywcy miejsc I - III dodatkowo pamiątkowe puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bochni.

Były to ostatnie zawody tego sezonu rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

- Wszystkim drużynom i uczniom dziękuję za udział we wszystkich zawodach tego sezonu, gratuluję osiągniętych wyników i życzę równie dobrych rezultatów w przyszłym sezonie - mówi organizator zawodów Beata Wszołek - Nauczycielom i opiekunom bardzo dziękujemy za przygotowanie swoich podopiecznych do rozgrywek, za zaangażowanie i pomoc na która zawsze mogłam liczyć. Dziękuję za bardzo miłą współpracę i już liczę na równie miłą atmosferę w przyszłym sezonie.

Organizatorem całego cyklu Zawodów Powiatowych, z ramienia Starostwa Powiatowego w Bochni, był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni.

MECZE PÓŁFINAŁOWE

Grupa I (1) – Grupa II (2)

PSP Łapanów – PSP Łąkta Górna ( 1 : 1 ) D (0 : 2)

Grupa I (2) – Grupa II (1)

PSP Nowy Wiśnicz – PSP Nr 4 Bochnia ( 3 : 1 )

MECZE FINAŁOWE MECZ O MIEJSCE III

PSP Łapanów – PSP Nr 4 Bochnia ( 1 : 1 ) karne 3 : 2

MECZ O MIEJSCE I

PSP Łąkta Górna – PSP Nowy Wiśnicz ( 1 : 5 )