Kategoria: Sport
Opublikowano: 2022-07-04 14:05:26 przez KacperGlod

Zmiana trenera w BKS Bochnia. Wojciech Tajduś zastąpił Marcina Manelskiego

Nastąpiła zmiana na stanowisku trenera w Bocheńskim Klubie Sportowym. W roli szkoleniowca pierwszej drużyny Marcina Manelskiego zastąpił 33-letni Wojciech Tajduś.

Marcin Manelski kończy swoją współpracę z klubem z Bochni. Manelski zastąpił w tej roli Jarosława Ulasa we wrześniu 2021 roku. Wcześniej trenował młodzieżowe BKS, był także pierwszym trenerem ekipy z Solnego Grodu w sezonach 2012/13 oraz 2013/14. Ostatecznie trener nie zdołał doprowadzić do utrzymania drużyny w IV lidze, przez co klub zaliczył spadek do szóstej klasy rozgrywkowej (V liga). Zarząd klubu zdecydował sie zatem na zmianę w roli szkoleniowca.

Nowym szkoleniowcem Bocheńskiego został Wojciech Tajduś. Jest to 33-letni trener mający licencje UEFA A, który posiada również licencję analityka piłki nożnej. W przeszłości prowadził takie kluby jak KS Wierchy Rabka, KS Tymbark, KS Sokół Słopnice, Orkan Szczyrzyc. Poprzednim klubem trenera był Turbacz Mszana Dolna. Przed trenerem stoi niełatwe zadanie budowy drużyny, która ma w zbliżającym się sezonie powalczyć o powrót do IV ligi.

Witamy serdecznie na pokładzie i życzymy owocnej pracy z zespołem - skwitował Bocheński w oświadczeniu.