Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-11-22 10:03:41 przez system

Zmienne szczęście kadetek

W miniony weekend dwie grupy kadetek rozegrały kolejne spotkania w ramach małopolskiej ligi. Dla jednych było ono szczęśliwe, dla drugich pechowe.

Dobrze wiodło się kadetkom A, trenowanym przez Krzysztofa Kierońskiego, które w sobotę 19 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej gościły podczas trzeciej kolejki rozgrywek UMKS Gracz Starachowice.

MOSiR Bochnia - UMKS Gracz Starachowice 98:53 (20:9, 33:10, 22:19, 23:15)

Pierwsze dziesięć minut meczu było słabsze, ale później dziewczęta szybko nabrały pewności i to one wiodły prym na parkiecie. W kolejnych kwartach bardzo dobrze spisywały się w ataku i obronie.

Po trzech spotkaniach dziewczęta plasują się na pierwszym miejscu w tabeli rozgrywek.

Skład zespołu kadetek A: Alicja Hamuda, Gabriela Dziedzic, Dorota Świercz, Karolina Przybyła, Julia Fortuna, Julia Cieśla, Kinga Ciesielska, Angelika Duda, Agnieszka Blum, Weronika Mól, Sara Marczyk, Emanuela Lekka.
Trener Krzysztof Kieroński.

Po niespełna miesięcznej przerwie kadetki B, trenowane przez Martę Starowicz, rozegrały czwarta kolejkę małopolskiej ligi. Tym razem przeciwnikiem był bardzo mocny zespół MKS PM Tarnów. Początek był nerwowy - dużo błędów, ale na szczęście z obydwóch stron. - Widać było, że dziewczyny bardzo chciały wygrać to spotkanie - mówi trenerka bochnianek Marta Starowicz. - Do połowy na tablicy widniał wynik remisowy 36:36, niestety słabsza III kwarta przegrana 21:11 zadecydowała o końcowym wyniku. Mecz zakończył się naszą porażką 70:81. Szkoda, bo naprawdę można było wygrać to spotkanie. Mam nadzieję, że w następnych meczach będzie już tylko lepiej.-

MOSiR Bochnia - PM Tarnów/UKS Koszyce Wielkie 70:81 (21:16, 15:20, 11:21, 23:24)

MOSiR Bochnia występował w następującym składzie: Sara Marczyk 27, Emanuela Lekka 18, Emilia Gołas 7, Zuzanna Kierońska 6, Gabriela Czekaj 5, Aleksandra Podsiadło 4, , Zuzanna Dziadosz 2, Jagoda Rogusz 1, Magdalena Mazurek, Anna Gnutek , Agnieszka Krawiec, Weronika Wilk.

Kadetki A następny mecz (przedostatni w I rundzie) rozegrają również u siebie. 3 grudnia gościć będą Pałac Młodzieży Tarnów. Zapraszamy do kibicowania do Hali Widowiskowo - Sportowej przy ul. ks. J. Poniatowskiego 32 w Bochni na godzinę 12.00.

Kadetki B ostatni mecz w I rundzie rozegrają 18 grudnia na wyjeździe z TS Wisłą Can-Pack Kraków.