Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-12-16 15:29:38 przez system

Złota Płetwa po raz kolejny dla „Jedynki”

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza wygrała Mikołajkowe Mistrzostwa Bochni, zdobywając po raz trzeci Złotą Płetwę. Drugie miejsce zajęła i po raz drugi odebrała Srebrną Płetwę - drużyna PSP nr 7 im. Jana Pawła II, a trzecie miejsce i trzecią Brązową Płetwę wywalczyła drużyna PSP nr 4 im. św. Barbary.

Organizatorzy III Drużynowych Mistrzostw Bochni o Złotą, Srebrną i Brązową Płetwę – rozegranych w minioną sobotę 10 grudnia – zadbali o to, aby 22 osobowe zespoły (10 dzieci z klas 1-3, 10 dzieci z klas 4-6, 1 rodzic, 1 nauczyciel) dały z siebie wszystko podczas tych zawodów. Zjazd 60 metrową zjeżdżalnią na czas, wyścigi z makaronami, wyścigi na dmuchanych materacach oraz w kołach ratunkowych mocno rozgrzały zawodników i publiczność.

Spośród 5 bocheńskich podstawówek na starcie pojawiły się 3 zespoły, a po zaciętej rywalizacji i dogrywce (tym razem był to zjazd całego zespołu na czas) Złota Płetwa trafiła po raz trzeci (w krótkiej historii naszych wesołych Mistrzostw) do PSP nr 1 w Bochni.

W tym roku Św. Mikołaja wspierała firma "Osiedle Panorama", dzięki której organizatorzy (nasza pływalnia oraz Towarzystwo Sportowe PŁYWAK Bochnia) mogli zapewnić wszystkim uczestnikom Mistrzostw mikołajkowe prezenty, a zwycięzcom – Złotą, Srebrną i Brązową Płetwę.