Kategoria: Sport
Opublikowano: 2017-01-16 12:30:33 przez system

Zwycięstwo na inaugurację rundy wiosennej

W rozpoczynającej się II rundzie rozgrywek II ligi grupy IV seniorów piłkarze ręczni MOSiR Bochnia podejmowali zespół Azoty II Puławy, z którym wygrali różnicą 9 bramek.

Przed meczem widoczna była duża różnica warunków fizycznych na korzyść zespołu przyjezdnego, niemniej jednak okazało się, iż oprócz warunków fizycznych ważna jest motoryka, doświadczenie i zaangażowanie w meczu.

Od pierwszych minut miejscowi dyktowali warunki spotkania, prowadząc w siódmej minucie po rzucie Miłosza Gabigi 6:0. W kolejnych minutach naprzemiennie do protokołu wpisywali się zawodnicy obu drużyn, a ostatnie dwie zdobyte przez MOSiR Bochnia skutecznie wykonał Tomasz Orzechowski, który w tym dniu miał swoją studniówkę. W drugiej połowie goście próbowali zniwelować straty. Udało im się to częściowo, gdyż od 49 do 53 minuty zdobyli 4 bramki z rzędu, nie tracąc ani jednej (29:22). jednak w kolejnych minutach bochnianie zwarli swoje szyki i w skuteczny sposób wykonywali swoje akcje. warto podkreślić, że udany debiut zaliczyli dwaj juniorzy, którzy pierwszy raz w swojej karierze występowali na drugoligowych parkietach. Zdobyli nawet po jednej bramce. byli to Wiktor Czubala i Iwo Stopczyński.

Szeregi bocheńskiego zespołu opuszczają Adrian Najuch i Sławomir Karwowski, którzy podpisali kontrakty z drużyną Viret CMC Zawiercie. - Jako trener żałuję odejścia tych zawodników, nie mniej jednak zdawaliśmy sobie sprawę, iż coś takiego może się zdarzyć - mówi Marcin Bożek. - W całej tej sytuacji jest też jeden pozytyw, mianowicie szanse na grę w całym spotkaniu dostaną teraz młodzi zawodnicy, którzy będą szlifowali swoje umiejętności. - W kolejnym spotkaniu również nie wystąpi Mateusz Rogóż, który w najbliższy weekend rozegra ze swoim klubem macierzystym (SKS Kusy) baraże o awans do ćwierćfinałów MP juniorów. Na następne spotkanie zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków 26 stycznia (czwartek) o godz. 20.00 z zespołem AZS UJK Kielce.

MOSiR Bochnia - Azoty II Puławy 36:27 (20:11)

Bramki dla Bochni zdobyli: Filip Pach 6, Mateusz Zubik 6, Sławomir Karwowski 6, Imiołek Maciej 5, Łukasz Urbanowicz 4, Marcin Janas 3,Tomasz Orzechowski 2, Miłosz Gabiga 1, Iwo Stopczyński 1, Wiktor Czubala 1, Mateusz Rogóż 1.
W zespole wystąpili również: Tymoteusz Dobrzański i Mateusz Bujak.
Bramki bronili: Jarosław Gut, Tomasz Węgrzyn, Krzysztof Serwatka.

Trenerem bocheńskiego zespołu jest Marcin Bożek, kierownikiem Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Wyniki pozostałych spotkań w gr. 4:
Krakowiak Szkoła Gortata Kraków - AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 23:29 (11:16)
SPR Grunwald Ruda Śląska - KU AZS UJK Kielce 34:30 (17:13)
SPR Wisła Sandomierz - SPR Orzeł Przeworsk 34:30 (17:13)
MKKS Gloria Katowice - KS Viret CMC Zawiercie 23:33 (12:17)
MKS Padwa Zamość i MUKS Siódemka Mysłowice pauzowały

Na czele tabeli znajduje się Viret CMC Zawiercie z 23 pkt., tuż za nim plasuje się MOSiR Bochnia (22 pkt.)

II kolejkę II rundy bochnianie rozegrają 21 stycznia na wyjeździe z zespołem AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce. Mecz rozpocznie się o godzinie 13:00 w hali dydaktyczno-sportowej Politechniki Świętokrzyskiej, al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7 (za parkingiem wielopoziomowym Galerii Echo).