Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-10-03 13:36:05 przez system

Zwycięstwo na inaugurację sezonu w Bochni

Sobota 1 października była dniem świątecznym zarówno dla piłkarzy ręcznych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni jak i wiernych im kibiców. W tym dniu zainaugurowano rozgrywki II ligi mężczyzn, które zakończyły się zwycięstwem bocheńskiej drużyny.

Mimo wygranej szkoleniowiec bochnian miał wiele krytycznych uwag.- Jestem zadowolony jedynie z dwóch aspektów tego spotkania - mówi trener bocheńskiego zespołu Marcin Bożek. - Pierwszy to zdobyte punkty w tym meczu, a drugi to koncentracja zawodników w ostatnich minutach gry (nawet sekundach), która pozwoliła nam wyrwać zwycięstwo. Na pewno będzie to krok do mobilizacji drużyny i w kolejnych meczach zaowocuje lepszą skutecznością gry. Myślę, że to spotkanie nie było ostatnim horrorem w tych rozgrywkach, gdyż każdy zespół będzie chciał pokonać spadkowicza z I ligi i udowodnić wszystkim, że nie jest gorszy od drużyny, która w poprzednim sezonie występowała w wyższej klasie rozgrywkowej.- Kluczowym zawodnikiem, który nie wystąpił w tym spotkaniu był Sławek Karwowski, który w najważniejszych momentach w zdecydowany sposób mógł przeważyć szalę zwycięstwa w naszą stronę (choćby niewykorzystany rzut karny). - Była to dobra lekcja pokory dla moich zawodników, którzy zbyt lekko podeszli do tego meczu - mówi trener M. Bożek.

-Może pośrednią przyczyną tej dekoncentracji była planowana w przyszłym tygodniu zmiana stanu cywilnego Mateusza Zubika i jego koledzy myśleli już o zabawie. Mateusz, pomimo popełnienia kilku błędów, zanotował sześć celnych trafień i ukoronował ostatni mecz jako kawaler mianem najskuteczniejszego zawodnika MOSiR Bochnia. Na nowej drodze życzymy mu wszyscy pomyślności i samych sukcesów osobistych i sportowych z naszą drużyną.-

MOSiR Bochnia - AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 25:24 (13:14)

Bochnię reprezentowali i bramki zdobyli: Maciej Imiołek 1, Adrian Najuch 3, Mateusz Zubik 6, Jakub Jewiarz 3, Filip Pach 4, Mateusz Bujak 2, Marcin Janas 4, Adam Janus 2, Tomasz Węgrzyn, Jarosław Gut, Mateusz Rogóż.

AZS Politechnika Świętokrzyska: Mateusz Styrna 7, Maciej Sadecki 6, Zygmunt Kamys 4, Dominik Nowakowski 3, Maciej Rączka 2, Marek Glita 2, Dominik Konopacki, Szymon Żaba-Żabiński, Maciej Kozieja, Michał Kwieciński, Adrian Godzwon, Piotr Lenty, Marcin Foks.

Wyniki pozostałych spotkań w II kolejce gr. 4:
MKS Padwa Zamość - MKKS Gloria Katowice 33:25 (15:9)
SPR Wisła Sandomierz - KS Viret CMC Zawiercie 29:36 (9:18)
SPR Grunwald Ruda Śląska - SPR Orzeł Przeworsk 35:26 (14:12)
KU AZS UJK Kielce - Krakowiak Szkoła Gortata Kielce 29:29 (14:18)
Azoty II Puławy i MUKS Siódemka Mysłowice - pauza

Następny mecz drużyna z Bochni rozegra 12 października na wyjeździe z KU AZS UJK Kielcami, natomiast u nas będziemy mogli kibicować zespołowi MOSiR trzy dni później. W sobotę 15 października MOSiR gościć będzie SPR Orzeł Przeworsk. Początek spotkania o godz. 19.00.