Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2021-03-12 00:51:20 przez Czas2012

Na aparat ortodontyczny nigdy nie jest za późno

Gratis zyskasz kurację przeciwstarzeniową!

Leczenie wad zgryzu najczęściej kojarzymy z wiekiem dziecięcym, okresem dojrzewania, ewentualnie po prostu z młodym wiekiem. To zdecydowanie najlepszy czas, aby założyć aparat, bowiem kiedy organizm się rozwija, wada zgryzu jest łatwiejsza do leczenia, tkanki bardziej elastyczne, a kości mniej uwapnione. Jednak ograniczenia wiekowe w leczeniu ortodontycznym to mit. Dlatego niezależnie od tego, ile masz lat, pomyśl o swoim zgryzie. Zyskasz nie tylko równo ustawione, zdrowe zęby, ale i co najmniej kilka korzyści dodatkowych. Aparat ortodontyczny rozwiązuje bowiem nie tylko problemy natury estetycznej, ale przede wszystkim te związane ze zdrowiem.

Aparat ortodontyczny to nie tylko kwestia estetyki

Jak dowiedzieliśmy się na ortolingwa2.pl, aparat ortodontyczny nosimy nie tylko po to, aby mieć ładne zęby. Co prawda, względy estetyczne są dla nas wszystkich niezwykle ważne, niezależnie od tego, ile mamy lat. Jednak okazuje się, że wady zgryzu mogą mieć ogromny wpływ na nasze zdrowie. A im później podejmiemy leczenie, tym będzie ono dłuższe, bowiem wady zgryzu będą postępować, dodatkowo mogąc stać się przyczyną innych schorzeń.

U osób dorosłych często dochodzi np. do sytuacji, gdy górny i dolny łuk źle się ze sobą stykają, co prowadzi do rozwoju choroby okluzyjnej. Jej efektem jest m.in. nadmierne ścieranie się zębów w wyniku nierównomiernego rozłożenia sił w jamie ustnej. Tego rodzaju schorzenia mają swoje dalsze następstwa. Napięciowe bóle głowy, bóle szyi i ramion, zwyrodnienie stawu żuchwowo - skroniowego (pacjenci określają ten stan, jako "klikanie" w okolicach uszu) - to jedynie wybrane z nich.

/media/user/images/upload/Marzec/Marzec 2021/piekna-mloda-kobieta-z-zebow-szelkami_155003-1047.jpg

Czy leczenie ortodontyczne 40- latka ma sens?

Czy po 40. czy 50. roku życia jest w ogóle sens zakładać aparat ortodontyczny? Oczywiście, że tak. Jak przekonują wspomniani już wcześniej przez nas specjaliści, wielu pacjentów przekracza 60. a nawet 65 rok życia. Współczesne zaawansowane metody pozwalają na skuteczne leczenie ortodontyczne każdego pacjenta, niezależnie od wieku. Z kolei nowoczesne aparaty umożliwiają dyskretne, a nawet całkowicie niewidoczne leczenie wad zgryzu. W sytuacji, w której zajmowane przez nas stanowisko, wykonywany zawód, czy zbliżające się ważne wydarzenie w życiu prywatnym (np. ślub) wykluczają stosowanie tradycyjnego, metalowego aparatu, rozwiązaniem są niezauważalne dla otoczenia aparaty nakładkowe lub lingwalne.

/media/user/images/upload/Marzec/Marzec 2021/A.jpg

Leczenie ortodontyczne opóźnia efekty starzenia

Okazuje się, że wady zgryzu przyspieszają proces starzenia się naszej twarzy. Obniżenie wysokości zwarcia zębów, starcie zębów, czy ich stłoczenie powodują zapadnięcie tkanek miękkich (policzki, wargi). W ten sposób zmarszczki mimiczne i wszelkie bruzdy na twarzy pogłębiają się, skóra staje się wiotka i traci naturalne podparcie. Efekty upływającego czasu są jeszcze bardziej widoczne. Leczenie ortodontyczne pozwala na odtworzenie prawidłowych relacji zębowych i tym samym na podparcie tkanek miękkich. Zmarszczki ulegają wygładzeniu, usta wizualnie powiększają się. Efekt? Kuracja przeciwstarzeniowa, która pozwala na dłużej zachować młody wygląd twarzy.