Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2020-06-29 21:11:02 przez Czas2012

Płaska stawka ...

czyli strategia dla początkujących w zakładach bukmacherskich

Każdy, kto marzy o czerpaniu regularnych zysków z zakładów bukmacherskich, prędzej czy później przetrząsa Internet w poszukiwaniu systemów bukmacherskich, które zwiększą jego szanse na sukces. Jednym z tych, na które można natknąć się najczęściej, jest tzw. płaska stawka.

Regularne obstawianie u bukmachera bez określonego planu jest z góry skazane na niepowodzenie. Właśnie dlatego w Internecie można się natknąć na multum opisów strategii, które zwiększają prawdopodobieństwo sukcesu. Jedną z nich jest tzw. płaska stawka.

To nie jest gotowy przepis na wysokie wygrane

Od zarania dziejów typerzy z zacięciem matematycznym próbują obmyślić system, który da sto procent szans na ogranie bukmachera. Ich starania do tej pory są jednak bezskuteczne, a wszelkie strategie gry, na które można się natknąć np. w sieci, to jedynie zbiór instrukcji zwiększających prawdopodobieństwo sukcesu. Trzeba mieć bowiem na uwadze fakt, iż bukmacherka zawiera w sobie elementy losowości, w związku z czym zaliczana jest do gier hazardowych. W hazardzie niczego nie jesteśmy w stanie przewidzieć ze stuprocentową pewnością, ale istnieją systemy, dzięki którym bardziej prawdopodobne jest to, że w dłuższej perspektywie czasu znajdziemy się na finansowym plusie niż to, że szybko przegramy wszystkie pieniądze.

Płaska stawka

Polska nazwa tej strategii jest kalką językową angielskiego flat stake. Gdy się jednak bliżej przyjrzymy temu zagadnieniu, to bardziej odpowiedni byłby tu przymiotnik „równa”. Stosowanie płaskiej stawki polega bowiem na stawianiu zawsze identycznej kwoty pieniędzy bez względu na liczbę zakładów na kuponie oraz kurs. Właśnie dlatego uważana jest ona za najprostszy sposób planowanej gry u bukmacherów.

Modyfikacje

Stawianie na każdy kupon dokładnie takiej samej sumy pieniędzy jest strategią bardzo prostą do wdrożenia, ale niezbyt optymalną jeśli chodzi o wysokość zysków. Właśnie dlatego doświadczeni typerzy polecają początkującym wprowadzenie do flat stake pewnych modyfikatorów.

Pierwszy z nich to stawianie określonej sumy pieniędzy w określonych przedziałach kursowych (np. poniżej 2.00 – 50 zł, 2.00-5.00 – 20 zł, powyżej 5.00 – 10 zł). W ten sposób nie musimy rezygnować z zawierania zakładów po wysokich kursach, ale jednocześnie minimalizujemy też ewentualne straty, które przy kursach rzędu 6.00 zdarzają się przecież o wiele częściej niż przy kursie 1.40.

Druga modyfikacja strategii płaskiej stawki polega natomiast na tym, żeby stanowiła ona stały procent naszego kapitału na zakłady. W optymistycznym scenariuszu w ten sposób da się szybciej pomnażać środki.
W celu oddalenia od siebie widma bankructwa w obu przypadkach należy się trzymać zasady, żeby stawka na pojedynczym kuponie nie przekraczała 5 proc. naszego kapitału. Do takich wniosków doszli eksperci w dziedzinie bukmacherki.

Dla kogo jest flat stake?

Z tego systemu gry na dobrą sprawę może korzystać każdy typer, ale tak naprawdę polecana jest ona przede wszystkim początkującym w świecie bukmacherki. Nawet w przypadku zastosowania modyfikatorów osiągane dzięki niej zyski nie należą do najwyższych, lecz z drugiej strony narzuca ona takie ograniczenia na gracza, że osoba niestroniąca od rzetelnej analizy obstawianych zdarzeń nie powinna zbyt szybko przegrać całego kapitału. Jeśli chcielibyśmy traktować zakłady bukmacherskie jako coś więcej niż tylko zabawę, pod tym względem płaska stawka jest doskonałym narzędziem do sprawdzenia się, czy poradzimy sobie w boju, gdyż nawet jeśli ostatecznie wyzerujemy budżet, to wcześniej będziemy mogli zawrzeć naprawdę sporo zakładów.

Zakłady bukmacherskie to hazard, żaden system nie zapewnia wygranej!

Na koniec trzeba jasno podkreślić, że nie istnieją takie systemy bukmacherskie, które gwarantowałyby wygraną. Niektóre systemy są w tym pomocne, jednak m.in. z powodu licznych ograniczeń stosowanych przez bukmacherów bardzo ciężko jest notować stałe zyski w dłuższym horyzoncie czasowym. Ponadto istnieje całkiem spore ryzyko uzależnienia się od hazardu, dlatego nie zachęcamy do obstawiania zakładów. Jeśli jednak byś się na to zdecydował to pamiętaj, że aby wnosić zakłady trzeba mieć ukończone 18 lat, a gra u nielegalnych bukmacherów jest zabroniona prawnie, z czym wiążą się poważne konsekwencje. Wybieraj tylko legalnych bukmacherów i postępuj odpowiedzialnie!