Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2021-01-04 21:29:15 przez Czas2012

Wybór klimatyzatora przenośnego

Klimatyzatory przenośne wbrew pozorom różnią się wieloma parametrami, dlatego podczas zakupów nie należy kierować się wyłącznie wyglądem. Jeżeli chcesz kupić wydajny klimatyzator, poniższe wskazówki na pewno ci w tym pomogą.

  1. Czy warto wybrać przenośny klimatyzator?
  2. Na co zwrócić uwagę przy zakupie klimatyzatora?
  3. Sklep z dużym wyborem klimatyzatorów
  4. Przydatne funkcje klimatyzatorów
  5. Znajdziesz tu również zalety takich rozwiązań oraz dowiesz się, gdzie można kupić tanie klimatyzatory, które nie wymagają wiercenia w ścianach ani skomplikowanej instalacji.

Czy warto wybrać przenośny klimatyzator?
Klimatyzatory przenośne nie zapewniają co prawda takiej wydajności jak instalacje z jednostką znajdującą się na zewnątrz, ale za to są o wiele tańsze. Jeżeli więc ktoś dysponuje ograniczonym budżetem, nie może przeprowadzić skomplikowanego montażu instalacji klimatyzacji lub po prostu szuka mobilnego rozwiązania, które w razie potrzeby łatwo przestawi z jednego miejsca w drugie, to klimatyzator przenośny będzie idealnym wyborem. Tego typu modele sprawdzą się między innymi w mieszkaniach, w biurach, w których nie można przeprowadzić prac związanych z montażem oraz w domach.

Chociaż urządzenia te mają zazwyczaj niewielkie rozmiary, zdecydowanie uprzyjemnią upalne dni. Jeżeli natomiast wybierzesz model z funkcją grzania, będziesz mógł korzystać z klimatyzatora również zimą. Takie urządzenia są nieco droższe, ale dzięki dodatkowym funkcjom ich zakup jest bardziej opłacalny.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie klimatyzatora?
Zanim jednak zaczniesz wybierać urządzenia według dodatkowych funkcji, powinieneś zacząć od istotnych parametrów. Najważniejszym jest moc chłodnicza urządzenia. Nie może być za mała, bo taki klimatyzator nie będzie wydajnie działał. Moc chłodniczą urządzeń wyraża się w kW. W przypadku urządzeń przenośnych wynosi ona od dwóch do czterech kW. Dla uproszczenia można przyjąć, że na każdy metr sześcienny pomieszczenia potrzebne jest 0,03 kW. Pamiętaj jednak, że wiele zależy od tego, czy pomieszczenie jest dobrze izolowane, jak bardzo jest nasłonecznione oraz od wielu innych czynników. Lepiej więc zawsze kupować sprzęt o nieco lepszych parametrach niż te, których się potrzebuje.

Moc chłodnicza to kluczowy czynnik, ale równie ważne jest to, jaki przepływ powietrza zapewnia klimatyzator. W przypadku tego parametru wyższe wartości przełożą się na wydajniejsze chłodzenie. Im więcej powietrza może przejść przez klimatyzator podczas każdej godziny jego pracy, tym szybciej uda się je schłodzić. Warto jednak pamiętać, że wydajne klimatyzatory mogą generować więcej hałasu. Nie ma to, co prawda, wpływu na ich efektywność, jednak może to obniżyć komfort osób, które będą przebywały lub pracowały w pomieszczeniu chłodzonym klimatyzatorem mobilnym. Warto więc poszukać przysłowiowego złotego środka i kupić klimatyzator o wydajnych parametrach, ale jednocześnie z niskim natężeniem generowanego hałasu. Większość modeli dostępnych w sprzedaży generuje hałas o natężeniu nieprzekraczającym 70 dB. Im niższa będzie ta wartość, tym lepiej. Nie ma co oszczędzać na zakupie klimatyzatora, bo niskiej jakości sprzęt będzie gorzej chłodził, a dodatkowo istnieje duże ryzyko, że szybko przestanie działać. Lepszy klimatyzator może natomiast pracować nawet przez wiele lat i w razie potrzeby łatwiej będzie można go naprawić.

Sklep z dużym wyborem klimatyzatorów
Liczne zalety klimatyzatorów przenośnych sprawiają, że każdego roku wielu klientów decyduje się na zakup takich sprzętów. Największy wybór markowych modeli znajdziesz w sklepie internetowym, który ma klimatyzator przenośny na każdą kieszeń. Wszystkie klimatyzatory zostały dokładnie opisane, a na stronie kategorii łatwo znajdziesz informacje o mocy, wydajności, przepływie powietrza i klasie energetycznej. W przypadku klasy najlepiej wybierać produkty oznaczone przynajmniej A+, gdyż zużywają one mniej energii niż klimatyzatory A lub B. Warto pamiętać, że im gorsza klasa, tym tańszy sprzęt. O ile zakup energooszczędnego urządzenia może nie mieć większego znaczenia w przypadku sprzętów, z których korzysta się sporadycznie, to klimatyzator na pewno będzie ciągle używany. Nawet jeżeli wydaje ci się, że takie udogodnienie nie jest ci potrzebne, to z pewnością szybko zmienisz zdanie i przyzwyczaisz się do komfortu, jaki daje możliwość szybkiego obniżenia temperatury. Kupując klimatyzator, który nie pobiera dużo energii, zaoszczędzisz więc na rachunkach. Możesz natomiast rozważyć zakup urządzenia w ramach rat zero procent, ponieważ nie poniesiesz wówczas dodatkowych kosztów.

Przydatne funkcje klimatyzatorów
Nowe klimatyzatory mają czasami dodatkowe funkcje, które nie wpływają na ich skuteczność, ale za to ułatwiają użytkowanie. Przydatny jest między innymi pilot, który umożliwi zdalne uruchamianie i wyłączanie klimatyzatora przenośnego. Oprócz funkcji grzania, która przyda się podczas chłodnych miesięcy, klimatyzatory mogą również nawilżać powietrze lub osuszać pomieszczenie. Dzięki temu raz zakupione urządzenie będziesz mógł wykorzystywać w różnych sytuacjach i warunkach.