Kategoria: Sport
Opublikowano: 2022-06-11 00:00:16 przez KacperGlod

100-lecie BKS: mecz z Wisłą Kraków-odznaczeni-film i monografia klubu

W ramach niedzielnych uroczystości 100-lecia Bocheńskiego Klubu odbył się jubileuszowy mecz. Złota Jedenastka BKS Bochnia zmierzyła się z oldbojami Wisły Kraków.

Wydarzenie meczowe poprzedził koncert Orkiestry Baczków, która zagrała kilka znanych utworów na płycie stadionu przy Parkowej 3. Następnie na boisku pojawiły się obie ekipy - licznie zgromadzeni kibice powitali zawodników brawami. W składzie BKS znalazło się wielu zasłużonych piłkarzy, Wisła obfitowała zaś w gwiazdy takie jak Paweł i Piotr Brożek, Grzegorz Pater czy Kazimierz Kmiecik. Dzień ten obfitował w bramki - padło ich aż jedenaście. Ostatecznie Wisła zwyciężyła 8:3, a hat-trickami popisali się Piotr Brożek oraz Grzegorz Pater. Po jednej bramce zdobyli Paweł Brożek oraz Kazimierz Kmiecik. Dla Bocheńskiego gole zdobywali zaś dwukrotnie Sławomir Zubel, a także Mirosław Dzieński. BKS mógł zdobyć jeszcze czwartą bramkę, ale bramkarz Białej Gwiazdy obronił strzał zawodnika gospodarzy.

Po meczu rozegrany został jeszcze symboliczny konkurs rzutów karnych - w nich również lepsza okazała się Wisła, która pokonała Bocheńskiego rezultatem 4:3. Ponadto kibice mogli skorzystać z różnych atrakcji takich jak foodtruck, grill czy stoisko z unikatowymi gadżetami. Na stadionie można było zakupić klubowe szaliki, w tym specjalna, okolicznościowa edycja z napisem BKS Bochnia - Wisła Kraków i z barwami obu klubów. Dostępna była także monografia klubu, o której pisaliśmy niedawno:

Monografia na 100-lecie BKS Bochnia

Wcześniej odbyła się oficjalna część uroczystości, która miała miejsce w Oratorium Świętej Kingi. W czasie wydarzenia, odznaczeni zostali zasłużeni działacze oraz samorządowcy:

100 LAT BKS BOCHNIA - lista odznaczonych

Każdy zainteresowany może także obejrzeć film-dokument zrealizowany z okazji 95-lecia historii BKS Bochnia. Powstały wówczas film to pełna faktów i wspomnień historia prezentowana przez Józefa Zawadę – piłkarza, działacza i wielkiego pasjonata Bocheńskiego Klubu Sportowego. Ponad godzinny zapis opowiadań autora bogaty jest w chronologię zdarzeń począwszy od pierwszych założycieli Klubu, a skończywszy na historii współczesnej.

O przygotowaniach do uroczystości - czytaj TUTAJ

Fot. Krzysztof Flesz
KG