Opublikowano: 2022-03-15 23:59:05 przez KacperGlod

BKS zakończył okres przygotowawczy

Okres przygotowawczy w czasie przerwy zimowej przed wznowieniem rozgrywek IV ligi został już przez Bocheński Klub Sportowy zakończony. W tym czasie klub z Solnego Grodu rozegrał 8 gier kontrolnych.

Już niebawem wracają piłkarskie rozgrywki na szczeblu czwartej ligi, tymczasem kluby rozgrywają oraz dopinają ostatnie transfery. W przypadku Bocheńskiego Klubu Sportowego, drużyna skrupulatnie trenowała pod okiem szkoleniowca Marcina Manelskiego. Klub z Bochni na 8 sparingów, zwyciężył w 2 meczach, zanotował 1 remis, 5 spotkań zaś przegrał.

Na początek okresu przygotowawczego, BKS podjął Tarnovię. Na trudnej murawie w Woli Rzędzińskiej, zawodnicy z Bochni ulegli rywalom z Tarnowa. Tydzień później Bocheński pokonał rezerwy Garbarnii Kraków aż 3:0. Następnie spotkanie z Sokołem Słopnice wygrali rywale z południa (3:1). W starciu z świętokrzyskim rywalem - Spartą Kazimierza Wielka - górą okazał się BKS, który wygrał 2:0. W drugiej połowie lutego BKS podjął Wolanię Wolę Rzędzińską, z którą przegrał 1:3. Na sam koniec miesiąca zawodnicy z Bochni zmierzyli się z Dalinem Myślenice. Ekipa z Myślenic pokonała bochnian grających w eksperymentalnym ustawieniu aż 0:5. W marcu zaś Bocheński zmierzył się z V-ligową Proszowianką. Bochnianie zremisowali z drużyną z Proszowic wynikiem 1:1. W ostatnim meczu towarzyskim, BKS uległ drużynie z okręgówki - Korona Niedzieliska wygrała w Rzezawie z Bocheńskim 2:1. W meczach trener miał okazję przetestować nowe warianty taktyczne, a także potencjalnych nowych zawodników. Manelski dał również szanse na sprawdzenie swojej dyspozycji wielu juniorom.

W trakcie przerwy zimowej BKS zakontraktował 5 nowych zawodników, którzy pomogą w walce o utrzymanie na poziomie IV ligi. W planach klubu jest przybycie jeszcze jednego zawodnika, obecnie trwają formalności z umową. Więcej o zimowych wzmocnieniach Bocheńskiego pisaliśmy tutaj:

Nowi zawodnicy w BKS Bochnia

Zarząd klubu nie próżnuje także w staraniach o finansowanie klubu. W styczniu BKS przyjął sportową dotację od władz miasta w wysokości 143 000 zł. W zimowym okresie do grona partnerów klubowych dołączyło także kilku nowych partnerów. Jednym z nich jest znany producent płyt warstwowych oraz izolacyjnych Gór-Stal, którego marka termPIR® wspiera najstarszy klub w Bochni.

BKS wraca do rozgrywek ligowych już w najbliższy weekend. W sobotę 19 marca zmierzą się oni na wyjeździe z Popradem Muszyna. Spotkanie rozpocznie się już o godzinie 11:00.