Kategoria: Sport
Opublikowano: 2023-02-10 16:47:29 przez KacperGlod

Trener BSF Bochnia najlepszym menedżerem na świecie!

Klaudiusz Hirsch, szkoleniowiec futsalowej drużyny BSF ABJ Bochnia został wybrany przez Międzynarodową Federację Socca najlepszym trenerem świata w piłce 6-osobowej.

W głosowaniu, w którym wzięło udział 30 selekcjonerów z całego świata, Klaudiusz Hirsch zdobył najlepszy wynik wynoszący aż 16 000 punktów. W czwartek federacja ISF ogłosiła werdykt i przyznała nagrodę po raz pierwszy w historii Polakowi.

Hirsch jest selekcjonerem reprezetancji Polski w minifutbolu od 2013 roku. W swoim dorobku ma już 2 srebrne medale mistrzostw świata zdobyte kolejno w 2018 i 2019 roku. W zeszłym roku zdobył zaś mundialowy brąz, wygrywając w meczu o 3. miejsce z kadrą niemiecką. Od 2021 roku pełni rolę trenera drużyny BSF ABJ Bochnia, z którą uzyskał awans do Futsal Ekstraklasy.

Warto wspomnieć, że to niejedyne wyróżnienie szkoleniowca bocheńskiej drużyny w ostatnich dniach. Trener Hirsch zajął niedawno 4. miejsce w plebiscycie na najlepszego Trenera Małopolski w 2022 roku. Ustąpił w tym zestawieniu jedynie Jackowi Zielińskiemu (Cracovia), Radosławowi Sobolewskiemu (Wisła Kraków) i Tomaszowi Tułaczowi, szkoleniowcu Puszczy Niepołomice, który zwyciężył w ów kategorii.

/media/user/images/upload/Luty/Luty 2023/Hirsch.jpg

Więcej o sukcesie ekipy Klaudiusza Hirscha podczas zeszłorocznych Mistrzostw Świata na Węgrzech, przeczytać można tutaj:

Reprezentacja Polski z brązowym medalem Mistrzostw Świata! Selekcjonerem trener BSF Bochnia